Korzystając z różnych źródeł wiedzy opisz w jaki sposób można zapobiec zanieczyszczeniu atmosfery

Pobierz

Młodzi ludzie kończący technikum nie mają w tym kraju żadnych perspektyw niestety .Publikację przygotowały Okręgowe Komisje Egzaminacyjne w: Gdańsku, Jaworznie, Krakowie, Łodzi, Łomży, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu.. Sposoby zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza: -rezygnacja z technologii silnie zanieczyszczających powietrze -montowanie filtrów na kominach -stosowanie benzyny bezołowiowej -odsiarczanie spalanego węgla -ograniczenie stosowania aerozoli zawierających freon -wprowadzenie zakazu spalania śmieci -sadzenie pasów zieleni jako stref ochronnych Reklamarozwiązane Korzystając z różnych źródeł wiedzy , opisz, w jaki sposób można zapobiec powstaniu zanieczyszczeń atmosfery.. komunikacji lub roweru; 2.Zanieczyszczenia gleby można zmniejszyć dzięki: - ograniczaniu regulacji rzek co powoduje obniżenie wód .Zanieczyszczenia powietrza W większości są niewidoczne dla ludzkiego oka, ale mimo to wpływają na życie na Ziemi.. Wstąp do armii; Przyjaciele Niebieskiego Jeżyka wystartowali z pomocą; Wygrana na zakończenie historycznego sezonu; Gol w doliczonym czasie.. 2010-11-02 16:47:44 Korzystajac z roznych zrodel wiedzy , opisz w jaki sposob mozna zapobiec powstawaniu zanieczyszczen srodowiska przyrodniczego 2008-12-17 17:52:38Do najgroźniejszych źródeł zanieczyszczeń o charakterze globalnym należy obecnie emisja dwutlenku węgla, prowadząca do efektu cieplarnianego, emisja dwutlenku siarki i azotu, ropa naftowa oraz promieniowanie..

Korzystając z różnych źródeł wiedzy, opisz, w jaki sposób można zapobiec zanieczyszczaniu atmosfery.1.

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiej Agencji Środowiska z 2013 r.Korzystając z różnych źródeł wiedzy, opisz w jaki sposób można zapobiec powstawaniu zanieczyszczeń atmosfery 2011-11-16 18:05:03; w jaki sposób mozna zapobiec powstaniu zanieczyszczen atmosfery 2009-11-08 13:17:36Opisz w jaki sposób można zapobiec zanieczyszczeniu atmosfery .. Np. Foliowe reklamówki i liście rozkładają się po pewnym czasie.. Daj łapkę w górę :)Masz jakieś pytanie lub zadanie do rozwiązania?. Mowa tu o zanieczyszczeniach powietrza.. Gotowe rozwiązanie Rozwiązania zadań; Zamów rozwiązanie zadania; Pytania i odpowiedzi .. "Pomarańczowo-Czarni" zremisowali z Koroną; Świętokrzyski Festyn Sportowy; Park Kultury poszukuje księgowego .Zadanie: w jaki sposób można wykryć węgiel w substancji organicznej opisz doświadczenie, które może do tego posłużyć i napisz reakcję chemiczną Rozwiązanie: ok 0,1 g substancji organicznej, uprzednio wysuszonej miesza się z ok 2 g tlenku miedzi ii w .. opisz realizacje egzo i endoenergetyczne Przedmiot: Chemia / Liceum: 1 .. Z powodu wysoikich wymagań rynku.. 1)ile czasu potrzebuje Przedmiot: Fizyka / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: kewlar69 11.5.2010 (14:12) ZADANIE-RUCH W POLU GRAWITACYJNYM .Krzemionki na pierwszym miejscu w województwie; Piknik wojskowy w Starachowicach..

Korzystając z różnych źródeł informacji wypisz i opisz metody walki ze stresem.

Podczas przechowywania ziemniaków będziesz starać się zapewnić temperaturę: a) -2 ÷ -7°C, b) 2÷7°C, c) 10÷15°C, d) pokojową.. spalinowe ( katalizatorów ); - tworzeniu stref dla pieszych w centrach miast i osiedli, korzystanie z miejskiej.. Wejdź na mój profil na Instagramie: 17, 2020ograniczenie emisji zanieczyszczeń ze źródeł antropogenicznych uzyskuje się w wyniku: 1) wzbogacania paliw, np. odsiarczanie węgli energetycznych, 2) zmiany stosowanych surowców, np. spalania paliw o wyższej jakości w okresie niekorzystnych warunków meteorologicznych, 3) zmiany procesów technologicznych, 4) hermetyzacji procesów technologicznych …Rozwiązania zadań najpopularniejszych podręczników szkolnych z fizyki, matematyki, chemii, geografii, biologii, angielskiego i wielu innych.. Zanieczyszczenia powietrza można zmniejszyć dzięki: - modernizacji zakładów przemysłowych i stosowaniu mniej szkodliwych dla środowiska technologii; - ograniczeniu strat energii w przemyśle i budynkach mieszkalnych, stosując mierniki energii, ocieplenie budynków; - likwidacji małych kotłowni opalanych węglem i indywidualnych palenisk domowych - ograniczaniu ilości dwutlenku .Zapobieganie zanieczyszczeniom powietrza Skuteczną drogą do redukcji emisji gazów i pyłów jest ograniczenie wydobycia paliw kopalnych i spalania węgla, zwiększenie udziału źródeł odnawialnych w produkcji energii, systemy odsiarczania spalin i urządzenia odpylające.Korzystając z różnych źródeł informacji, wymień jak najwięcej źródeł promieniowań, z którym można się zetknąć na co dzień..

Zapobiegać paleniu biodegradowalnych rzeczy które pod wpływem palenia wypuszczają do atmosfery szkodliwy, śmierdzący i duszący dym.

Aby zapobiec zanieczyszczeniu atmosfery należy ograniczyć wytwarzanie gazów cieplarnianych poprzez: - redukcję emisji spalin samochodowych, - pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych (np. wiatraki .Ziemniaki o podłużnym kształcie są szczególnie cenione przy produkcji: a) frytek, b) czipsów, c) syropu skrobiowego, d) skrobi modyfikowanej.. - aktywność fizyczna, najlepiej na św - Pytania i .Zanieczyszczenia środowiska, to substancje stale, ciekłe lub fazowe, które występują w naszym otoczeniu w szkodliwych ilościach i mogą powodować zagrożenie zdrowia zdrowia człowieka, lub mieć ujemny wpływ na stan środowiska naturalnego.. Prace koordynowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu w porozumieniu z Centralną Komi.Sportowiec biegnie z tyczką i skacze nad poprzeczką.Opisz przemiany energii Przedmiot: Fizyka / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: eni281 19.4.2010 (18:39) Bardzo proszę o pomoc z fizyki ruch jednostajny.. Dla ulatwienia wypisze wam kraje śródziemno morskie :a) w Europie : Włochy, Hiszpania, Grecja, Francja.b) w Afryce : Libia, Egipt, Algeria .Korzystając z różnych źródeł opisz problemy Polskiego społeczeństwa.. Nawet niewielka zmiana ich stężenia w atmosferze może powodować tragiczne skutki.. kto potrafi niech pomoże dam naj.. adamjanuchta Bezrobocie - W polsce w ciągu ostatnich lat bezrobocie rośnie coraz bardziej, a dlaczego?.

!z różnych państw ródziemno morskich Czyli z państw leżącyh na morzem sródziemnym wypisz zabytki które powstały w tylko i wyłącznie Starożytności ma byc ich 10 !!

Oprócz przemysłu, odpowiedzialnego w głównej mierze za degradację środowiska, negatywny wpływ na poziom zanieczyszczeń ma rolnictwo.Zamienić elektrownie wodne, które wypuszczają do naszej atmosfery smog na elektrownie wiatrowe i słoneczne.. LICZĘ NA NAJ.elektryczne; - stosowaniu w samochodach benzyny bezołowiowej, filtrów oczyszczających gazy.. 5.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt