Kordian kartkowka z lektury

Pobierz

Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Witold Gombrowicz Ferdydurke Test Jądro ciemności Joseph ConradSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedziSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Zamknięty jestem w kulę kryształową; Gdyby ta igła lodu popłynęła ze mną Wyżej - aż w niebo.. nie czułbym, że płynę.Kordian postanawia opowiedzieć Laurze o swoich uczuciach z nadzieją na lepsze jutro.. Uważa się go za próbę rozrachunku Słowackiego z moralnymi i politycznymi problemami Polaków po 1830 r., stanowi też udaną polemikę na gruncie ideowo-artystycznym z Adamem Mickiewiczem.Kordian Kordian to jedna z ważniejszych postaci polskiego romantyzmu.. Tytułowy bohater zastanawia się nad sensem egzystencji, przeżywa ból świata, istnienia, aż w końcu dochodzi do nieudanej próby samobójczej.. GENEZA: Kordian został napisany przez Juliusza Słowackiego w roku 1833, w czasie pobytu poety w Genewie, w pensjonacie pani Pattey.Dramat ukazał się drukiem w roku 1834.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. 24.W jakim celu zebrał się lud na placu przed zamkiem królewskim w Warszawie?. Antyk (lekcje) "Biblia" (lekcje) Średniowiecze (lekcje) Renesans (lekcje) Barok (lekcje) Oświecenie (lekcje) Romantyzm (lekcje) Pozytywizm (lekcje) Modernizm (lekcje) Dwudziestolecie międzywojenne (lekcje) Współczesność (lekcje) LEKTURY do egzaminu; LEKTURY na egzaminie; POWTÓRKA Z POLSKIEGO..

Kartkówka z lektury.

Antyk (Powtórka)Kordian idąc do sypialni cara przechodzi kolejno przez sale: a) kolumnową, rycerską, audiencyjną b) audiencyjną, kolumnową, rycerską, c) rycerską, kolumnową, audiencyjną d) kolumnową, audiencyjną, rycerską RozwiązanieQuizowy Maniak.. 2694 Obserwuj .Lektury Hamlet / Hamlet.. Przerwij test.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1) Czarownica Jaga mieszkała w chatce uplecionej z: a) wikliny b) gałęzi c) trzciny d) słomy 2) Utracone siły miał przywrócić Łamignatowi pewien przedmiot, to: a) czarodziejski flet b) czarodziejskie skrzypce c) czarodziejska fujarka d) czarodziejski bęben 3) Hegemon- wódz zbójcerzy miał przydomek: a) Niezłomny b) Niepokonany c) Waleczny d) Krwawy 4) Kasztelan wydał rozkaz, aby .KORDIAN Tu szczyt.. lękam się spojrzeć w przepaść świata ciemną.. Następnie Kordian udaje się w podróż, podczas której odwiedza m.in. górę Mont Blanc, gdzie podejmuje decyzję .Kordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. Pytanie 1 /10.. Przecież porzuciła dla niego lorda.. Część 1 na Uczę.pl.. Kiedy toczy się akcja utworu?. pod stopami niebo i nad głową Niebo.. Przeczytaj recenzję Kordian.. Skomentuj.. Tak, wiele razy mu mówiła.. "Kordian", trzeci z kolei utwór dramatyczny Słowackiego, tym przede wszystkim różni się od poprzednich, że dotyczy współczesnych autorowi wydarzeń..

Kordian jest także polemiką z konwencjami i schematami romantycznymi.Test z lektury "Przedwiośnie"!

Lektura z opracowaniem.. Pobierz.. Prawda czy fałsz?. Kordian został rozstrzelany, adiutant nie zdążył z dekretem.. Obrona: wskazanie wielkśoci i szlachetności idei, romantycznego patriotyzmu powstańców, uznania przez nich wolności ojczyzny za najwyższą wartośćKordian - charakterystyka z cytatami z II aktu Kordiana Juliusza Słowackiego W akcie drugim dramatu pt. "Kordian" jako tytułowy bohater przechodzi wiele zmian, a jego charakter ewoluuje, dojrzewa.. Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania :1.. Napisz, komu autor dedykuje swójutwór i jak to uzasadnia.2.. Napisz do nas.. Kordian wyjeżdża do Europy, po zawodzie miłosnym.Kordian.. Najprawdopodobniej jest półsierotą wychowywanym przez matkę - wdowę.. Akcja Hamleta rozgrywa się w XI wieku, wszystkie wydarzenia trwają 7 dni i 3 noce.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. Niestety Laura odrzuca jego zaloty, traktuje go z drwiną, odrobiną szyderstwa i oznajmia otwarcie, że nie .. Juliusz Słowacki napisał swój dramat po klęsce powstania listopadowego, w czasie pobytu w Szwajcarii w 1833 roku.. Tytułowy bohater utworu ucieleśnia losy pokolenia powstańczego.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - - opracowanie: plan wydarzeń, pytania do lektury,charakterystyka Kordiana, tekst Kordiana.Kordian to typ samotnika, niekoniecznie z wyboru, tak również decydował los..

W tym celu odpowiedz na pytania.a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?b) Kim jest tytułowy bohater?c) Jaka zasada ...Kordian - opracowanie lektury.

Wspomina o tym fakcie Laura - starsza od niego dziewczyna, w której jest bez wzajemności zakochany: "Kordian zapomniał, że ma matkę, matkę wdowę.. - Książka "Mały Książę"Scenariusz lekcji 4.. Prawda czy fałsz?. 2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Z jednej strony widać dóm wiejski, z drugiej ogród… za ogrodzeniem dziedzińca staw, pola — i lasy sosnoweLEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Postać głównego bohatera posiada nie tylko cechy bohatera romantycznego.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Kordian to dramat Juliusza Słowackiego wydany anonimowo w 1834 roku w Paryżu.. "Kordian" to arcydzieło polskiego romantyzmu, dramat o spisku i powstaniu listopadowym, choć jego akcja nie dzieje się podczas zrywu narodowowyzwoleńczego z 1831 r. Powstał jako pierwsza część nigdy nieukończonej trylogii.. Rozpocznij test.Kordian ma być rozstrzelany, adiutant jedzie z ułaskawieniem.. Rozrywa jej perły na szyi.. Udostępnij.. - Dzień Nauczyciela.. Kordian w tej części książki przeżywa wiele doświadczeń i rozczarowań.Kordian rozmawia z Wiolettą, Włoszką.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. "KARTKÓWKA Z LEKTURY.. Ponownie pyta, czy go kocha..

Teraz ona nosi na czole przepaskę z niego.Test z lektury "Latarnik" ... Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza .

Pyta ją, czy go kocha.. stich 4 lata temu.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Geneza utworu i gatunek.. A. zobaczyć cara, B. podziwiać defiladę wojska polskiego,Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Spisek koronacyjny: Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Czym charakteryzuje się komunikacja językowa?. 19 pytań Lektury szkolne asska91.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.23.W jaki sposób Kordian "schodzi" z Mont-Blanc: A. zjeżdża kolejką linową, B. schodzi pieszo, C. ptak czarny znosi go z igły lodu, D. chmura znosi go z igły lodu, E. spływa z lawiną.. Narzeka na to, że kobiety mają kamienne serca.. Część pierwsza trylogii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt