Jak zrobić obraz płyty iso na pendrive

Pobierz

Następnie kliknij na przycisk z ikonką płyty ze stacją dysków - spowoduje to otwarcie menedżera plików, za pomocą którego wybierzesz plik ISO.Najlepszym sposobem jest umieszczenie obrazu ISO na pendrajwie i skorzystanie z bootloadera oraz menu opartego na GRUBie lub Syslinuxie.. Gotowe!. Coraz więcej laptopów oraz komputerów stacjonarnych jest pozbawione napędu optycznego.. Chyba o coś takiego ci chodziło ?, bo inaczej Cię nie rozumie.. Uruchamiamy narzędzie Rufus.. Rozłóż Format obrazuupuść i wybierz obraz dysku.Jak zrobić obraz pendrive lub innego urządzenia USB?. #14 07 Lut 2008 06:52Krok 2:Kliknij filet> New Image> Obraz z [urządzenia]w górnej części okna, aby przejść dalej.. Żeby utworzyć obraz płyty niezbędny jest odpowiedni program, który posiada funkcję tworzenia plików ISO.. Instalki.pl Nie trzeba za każdym razem od nowa nagrywać bootowalnych obrazów, więc chociażby chcąc wymienić obraz Ubuntu na nowszy, zwyczajnie jeśli chcemy kasujemy stary i kopiujemy nowy plik ISO na pendriva.Podepnij do portu USB pendrive.. Resztę ustawień pozostawiamy bez zmian.. ISO zachowuje oryginalną strukturę plików podczas ich kompresji i pozwala zaoszczędzić miejsce na dysku.. Wszystko się zgadza!. Gotowy obraz możesz nagrać dowolnym programem do wypalania płyt.Poszukuję programu takiego jak w temacie.. Chciałbym zrobić wirtualny obraz karty pamięci z telefonu lub pendriva żeby mieć kopię zapasową całej zawartości dysku wymiennego..

Rufus automatycznie wykryje pendrive.

Wykonać go można posiłkując się wpisem: jak zrobić obraz płyty DVD lub CD pod Windowsem lub Linuksem.. Oto krótki poradnik, jak stworzyć własnego pendrive'a, z którego zainstalujemy np. system operacyjny.. zrób te płyty w .iso lub normalnie je skopiuj i będziesz je odpalał przez autorun.inf ~AnonimJeśli chcesz przenieść zawartość płyty na pendrive, pobierz ISO to USB.. Eliminuje konieczność reinstalacji programów, ich konfiguracji i oszczędza mnóstwo czasu w razie awarii komputera.. Ręczna za pomocą wiersza poleceń - komendy wpisujemy ręcznie, potrzebujemy pliku ISO lub płyty instalacyjnejObraz dysku to najpewniejsza metoda na zabezpieczenie danych, aplikacji i systemu.. Naszym oczom ukaże się menu: 2.. W menu Narzędzia utwórz Obraz płyty CD…(około 4 min.). W menu BOOTOWALNA wybierz Zapisz obraz dysku… Wskaż pendrive'a w pozycji "Napęd dyskowy:" Wskaż pozycję pliku obrazu.. Pokazujemy jak krok-po-kroku, całkowicie za darmo i szybko, przygotować płytę ratunkową Windows oraz płytę lub USB z obrazem partycji systemowej.Uruchom program..

Otwórz wykonany obraz płyty w programie UltraISO.

Szukałem dużo i nie trafiłem na program który by spełnił moje wymagania.. Następnie naciskamy ikonę napędu, by wskazać obraz systemu, który chcemy nagrać na pendrive.. Aby zamknąć program, klikamy przycisk "Finish".. Kiedy już wszystko jest ustawione kliknij Start i zaczekaj na zakończenie procesu.. Teraz przejdźmy do nośnika USB i sprawdźmy, czy plik ISO został tam zapisany.. Proszę nie sugerować żebym wszedł w kartę pamięci i.Obraz płyty (ISO) może być tworzony z płyt CD, DVD lub grupy plików znajdujących się na twardym dysku.. Dobrze jest aby w trakcie całego procesu do portów USB nie były podpięte inne urządzenia, dzięki temu unikniesz ewentualnych pomyłek.. Oczywiście oprócz aplikacji trzeba mieć przygotowany plik ISO lub w innym obsługiwanym formacie..

Polecamy skorzystanie z darmowego programu Wybieramy nasz obraz ISO.

".Wskazujemy na dysku miejsce do zapisu pliku ISO, w pole Nazwa pliku wpisujemy nazwę dla tworzonego obrazu i klikamy na Zapisz.. Podłączamy pendrive i wskazujemy go w programie.. Aby nagrać zawartość płyty na pamięć typu USB, wystarczy wskazać lokalizację pliku ISO na twardym dysku, wybrać docelową pamięć pendrive, a następnie zatwierdzić proces.Kolejnym krokiem jest instalacja programu - np.: Etcher - do tworzenia bootowalnego pendrive.. Jednak aby móc uruchomić instalację oprogramowania .Pendrive z pliku ISO, za pomocą programu Rufus - pobieramy ISO, a resztę robi program 3.. Działanie ISO to USB jest bardzo proste.. Krok 3:W wyskakującym oknie dialogowym zapisz nazwę pliku w polu Zapisz jako i ustaw określony folder do przechowywania pliku ISO w opcji Gdzie.. Pendrive o pojemności przynajmniej czterech gigabajtów.. Wybierz Metodę zapisu (rekomendowana - USB-HDD+) Naciśnij Zapisz, "wypalanie" trwa około 3 minut.. Opcje programu zostaną automatycznie dostosowane do wymagań pliku obrazu.Najwygodniej zrobić to za pomocą aplikacji Rufus dostępnej za darmo na stronie projektu w postaci instalatora lub wersji portable.. fot. Technologiczna..

Właśnie udało nam się zrobić obraz płyty w formacie ISO.

Wpierw należy podłączyć pendrive na który ma być przekopiowana zawartość pliku ISO.Otwierasz ten twój plik *.ISO programem "Ultra ISO" lub "IsoBuster" wypakowujesz zawartość tego pliku bezposrednio na Pendrive.. Dziś chciałbym przedstawić Wam inne darmowe narzędzie, które potrafi wykonać kompletny obraz pendrive lub innego urządzenia magazynującego podłączonego do komputera za pośrednictwem złącza USB.Włóż płytę instalacyjną Windows'a do dowolnego napędu CD-ROM.. W sieci są dostępne obrazy płyt instalacyjnych, chociażby systemów, w formie ISO.. Gotowe!. Gdy budżet na to pozwala, lepiej wybrać model oferujące większe prędkości odczytu i zapisu.Boot'owalne pendrive'y są coraz popularniejsze.. Takim programem jest np.MultiBootUSB jak sama nazwa wskazuje, ma jedną ogromną zaletę, pozwala zainstalować kilka obrazów ISO na jednym pendrive, tym samym możemy mieć kilka dystrybucji Linuxa oraz Windows w jednym miejscu.. Zobaczysz je w polu "Urządzenie".. Jak zrobić bootowalnego pendrive'a w prosty sposób?. Ustaw ścieżkę zapisu gotowego obrazu płyty ( ISO File Path ), ustaw etykietkę ( Volume Name ), ustaw z jakiego folderu ISO Creator ma utworzyć plik ISO ( Folder Path ).. Postęp tworzenia obrazu płyty będzie widoczny w oknie programu.Można to też zrobić w UltraIso i nie potrzeba do tego żadnej wielkiej wiedzy ;; Otwieramy UltraIso wybieram z górnego menu BOOTOWALNA i z tego menu wybieramy--> UTWÓRZ OBRAZ DYSKU ,wybieramy nasz pendrive oraz nazwę obrazu i miejsce zapisu ,klikamy UTWÓRZ.Obraz zapisze się z rozszerzeniem .ima ;; jest to format nieskompresowany i stworzony obraz będzie obrazem 1:1 co oznacza ,że zajmie tyle miejsca ile ma pojemności nasz penek,to wszystkoNajczęściej jest to klawisz F12, ESC, F2, F8 (warto zajrzeć także do instrukcji obsługi płyty głównej lub zapytać Google).. .Aby nagrać obraz ISO, po pierwsze należy zaznaczyć opcję Utwórz bootowalny dysk używając:, a z listy obok wybrać Obraz ISO.. Teraz możecie zabrać się za tworzenie bootowalnego pendrive'a!29.11.2010, 13:50 RE: Jak nagrać obraz płyty na pendrive'a?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt