Epoka napoleona bonapartego ćwiczenia

Pobierz

Przypomnij sobie wiadomości z poprzedniej lekcji o Napoleonie Bonapartym.. Poprowadzi ją nauczyciel Szymon Wiśniewski.. Wykonajcie ćwiczenie 2 strona 98.. Lekcja live z historii o 15:45 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej.. Krzyżówka- Epoka Napoleona Bonapartego Krzyżówka.. Następnie napiszcie w zeszytach: • dopiszcie rok do wydarze ń: przej ęcie władzy we Francji przez Napoleona, koronacja Napoleona na cesarza Francji, bitwa pod Austerlitz, pokój w Tyl ży, uchwalenie Kodeksu NapoleonaEPOKA NAPOLEONA BONAPARTEGO * zapiszcie wraz z datą * zapiszcie zagadnienia 1.. VI: Rewolucja francuska i okres napoleoński /.Imperium Napoleona Napoleon przed Sfinksem Jean-Léon Gérôme, Napoleon przed Sfinksem, ok. 1868, domena publiczna Ćwiczenie 1 Przeanalizuj portret Napoleona stojącego przy biurku w swoim gabinecie, autorstwa Jacquesa-Louisa Davida.. Zmieniła się mapa ówczesnej Europy, za sprawą podbojów wojsk napoleońskich, zawieranych sojuszów, ale także upowszechniły się oświeceniowe zdobycze rewolucji .Jun 15, 2020UPADEK NAPOLEONA.. Temat: POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI z dz. Czas akcji ograniczcie do podjęcia przez Napoleona decyzji o odwrocie.. Pokaż odpowiedź Trwa wczytywanie danych.Temat: Epoka Napoleona Bonaparte.. Ćwiczenia w e-podręczniku wykonujemy do zadania 6.. Urodził się w 1769 roku w Ajaco.Skończył szkołę wojskowa i został porucznikiem..

Wykonaj ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń s. 98 - 100.

Autor: Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch.. Później został wysłany do Egipty gdzie zwyciężył w bitwach pod Piramidami i Abukirem.3 Epoka Napoleona Bonapartego 1 Na dobry początek Podaj imię i nazwisko generała, który w 1799 roku przejął władzę we Francji i został pierw - szym konsulem.. czytaj więcej.. Zakładka: Klasa VI\ Klasa 6 \ VI: Rewolucja francuska i okres napoleoński \ 3.. Miejsca bitw zaznaczcie na mapie.. Grupa II Na podstawie informacji z podręcznika, tekstu źródłowego A oraz ilustracji sporządźcie relację z przebiegu odwrotu Napoleona z Moskwy w 1812 r.Koronacja Napoleona Bonapartego .. Epoka Napoleona Bonapartegoa także na miejsca bitew stoczonych przez armię Napoleona w 1806 roku.. Proszę przeczytać temat w podręczniku na s. 194-198 oraz przepisać do zeszytu notatkę - punkty.. Poziom: Klasa 6 /.. wg Majapoloczanska.. wg Majapoloczanska.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.EPOKA NAPOLEONA BONAPARTEGO Napoleon Bonaparte z pochodzenia był Korsykaninem ( wyspa leżąca u wybrzeży Francji) .. Jedno z nich jest niepotrzebne.Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkołyĆwiczenie 1.. Na koniec małe ćwiczenie.. Zakładka: Klasa VI.. Wyślij.. Przeczytajcie temat z podręcznika, str. 194-198 i uzupełnijcie ćwiczenia 1-9, str. 98-100, w zeszycieMateriał filmowy dla klas 6.Część trzecia.Dzisiejszy temat zajęć: Epoka Napoleona Bonapartego Przeczytaj wiadomości z podręcznika - str. 194-198..

Zachęcam do wykonania ćwiczenia dodatkowego z gwiazdką.

Napoleon u szczytu potęgi 2.. Dzień dobry!. Karta z zeszytu ćwiczeń: Epoka Napoleona Bonapartego.. Teraz wykonaj zadania 1-8 str. 98-100 w zeszycie ćwiczeń.. - Jakie reformy wprowadziłi we Francji Napoleon, - Dlaczego Napoleon odniósł wiele zwyciestw nad koalicja państw europejskich,Temat: Epoka Napoleona Bonapartego Przeczytajcie tekst od strony 194 do 198.. Bohaterem dzisiejszej lekcji będzie Napoleon Bonaparte.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. Proszę zapoznać się z materiałem w podręczniku na stronach 194 - 198.. Upadek Napoleona 5.Wyeksponujcie główne postacie związane z opisanym przez was wydarzeniem.. Rozwiązując zadanie, możesz skorzystać z galerii nad ćwiczeniem lub dowolnego źródła informacji.Zadania do tematu 3.. W 1812 roku Napoleon wyprawe na Moskwę.. Które elementy obrazu wskazują na to, że cesarz pracuje do późna w nocy?. Napoleon u szczytu władzy.Proszę w zeszycie zapisać temat: Epoka Napoleona Bonaparte Pod tematem proszę przepisać notatkę 1.. Notatka pod tematem: 1.. Zapraszamy!Określenie " epoka napoleońska" oznacza okres w historii Europy, trwający od 1799 r. do 1815 r. Te zaledwie szesnaście lat obfitowało w wiele istotnych wydarzeń politycznych i społecznych.. REWOLUCJA FRANCUSKA I OKRES NAPOLEOŃSKI * zapiszcie wraz z datą * zapiszcie zagadnienia 1..

22.05.2020 (piątek) TEMAT ZOSTAŁ UDOSTĘPNIONY NA TEAMS.Tematem lekcji jest epoka Napoleona Bonaparte.

Napoleon Bonaparte koronował się na cesarza Francuzów w okresie oznaczonym na osi czasu literą 1.. Filtry: zadania z zeszytów ćwiczeń.. 1) Przyjmowanie pieniędzy przez urzędników państwowych w zamian za wydanie decyzji korzystnych dla płacącego to.. a) inflacja b) korupcja c) koniugacja d) karencja 2) Jednym z generałów francuskich , który zyskał sławę walcząc z koalicją państw chcących przywrócić we Francji stan sprzed rewolucji był Napoleon Bonaparte.Epoka Napoleona Bonaparte klasa 6 Połącz w pary.. Dziś kolejny rozdział w historii Francji i człowieka, który miał wielki wpływ na historię tego państwa.. Autorytarnym rządom Napoleona we Francji sprzyjał kryzys …………………………………………, słabe rządy …………………………………………….. Rewolucja francuska 2.. NOTATKA: Obalenie rządów dyrektoriatu we Francji - przejęcie władzy przez Napoleona Bonapartego.. Potężna prawie 600 tyśieczna armia wyruszyła 24 czerwca1812 roku przekroczyła granicę Cesarstwa Rosyjskiego.. Zwóć uwagę na: - W jakich okolicznościach Napoleon Bonaparte przejął władzę we Francji,.. Wybierz odpowiedź A albo B i jej uzasadnienie 1., 2. albo 3.Temat: Epoka Napoleona Bonapartego.. Wpisz w wyznaczone miejsca właściwe określenia z ramki w odpowied-niej formie.. Po bitwie pod Borodino Napoleon wkroczył do Moskwy.. Sytuacja Francji za rządów dyrektoriatu () a. we Francji panowało niezadowolenie z rządów dyrektoriatu z powodu: - kryzysu gospodarczego - wysokich podatków - korupcji urzędników b.Temat: Epoka Napoleona Bonapartego..

wg U85156666.Polecenie ćwiczenia brzmi: "Do obrazów przedstawiających Napoleona Bonaparte przyporządkuj ich autora.

Napoleon Bonaparte urodził się na …………………………………., która wtedy należała do Francji.. Na ostatnich lekcjach poznawaliśmy historię Francji w XVIII w. , czasy rewolucji francuskiej, republiki.. Mianowanie Napoleona pierwszym konsulem Republiki Francuskiej - 1799 r. 3.. Utworzenie Księstwa Warszawskiego ( .. / 1 pkt) 5 Zaznacz prawidłową odpowiedź.. Dla chętnych film: Koronacja Napoleona na cesarza - 1804 r. 4.. Obalenie rządów dyrektoriatu we Francji.. Uczestniczył w walkach we Włoszech .. Miał wykształcenie …………………………………………………….Temat: Epoka Napoleona Bonapartego - uzupełnianie ćwiczeń.. Uzupełnij tekst.. Czekam na nie tylko do 16.06.2020r..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt