Jak powstała warszawa na podstawie legendy wars i sawa youtube

Pobierz

Cel główny to kształtowanie umiejętności uważnego słu­chania i wypowiadania się na temat usłyszanej legendy.. Statut; Procedura .28.04.2020 wtorek Temat tygodnia: Polska to mój dom Temat dnia: Jak powstała Warszawa?. Środki dydaktyczne: plastelina, obrazek z herbem warszawy (wklejony przy zadaniu) Cele: - kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat legendyTemat: Jak powstała Warszawa?. Są też legendy, które wyjaśniają, skąd wzięła się nazwa miasta.. Był bardzo pracowity i sam zbudował łódź, a także cierpliwie wiązał rybackie sieci.Jak powstała Warszawa?". Dziecko/rodzic, które znajduje się na początku pociągu, jest "lokomotywą" i mówi, dokąd jedzie pociąg, wymieniając .. Każde miasto ma swoje legendy.. Miała ciało pięknej dziewczyny i rybi ogon.. Co zauważasz?. - formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.Warszawa była miastem rezydencjonalnym, faktycznie jednak pełniła funkcję stolicy.. d) Jak miała na imi ę?Legenda Wars i Sawa - historia o królu Kazimierzu Odnowicielu.. Dawno temu Polskę pokrywała nieprzebyta puszcza, pełna dzikiej zwierzyny, a ludzie mieszkali w maleńkich osadach.. Porządkowanie zdań zgodnie z kolejnością wydarzeń w legendzie.. Opowiadamy dziecku, że dowody historyczne świadczą o tym, że nad Wisłą najpierw powstała osada rybacka, która stopniowo się powiększała i z której powstała Warszawa..

- formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.

Z legendy dowiesz się, jak powstała nazwa stolicy Polski - Warszawy :)Wars i Sawa, czyli legenda o tym, jak powstała Warszawa.. Wars zakochał się w .- używa określeń: Warszawa nasza stolica "Jak powstała Warszawa?". Aktualności; Projekt 8.1.2; Rozkład dnia; RekrutacjaTemat dnia: Jak powstała Warszawa?. -Głośne czytanie legendy przez wybranych uczniów, -Kilkuzdaniowe wypowiedzi dzieci o tym, jak powstała Warszawa, na podstawie przeczytanego tekstu.Wars i Sawa - praca z kartą pracy nr 33 Dzieci wskazują te elementy, które mogą być prawdziwe.. Poszukaj fragmentu opisującego syrenkę.. Rybak Pietrko ugościł króla, częstując go pyszną kolacją ze świeżych ryb złowionych w Wiśle.. "Jak powstała Warszawa?". Książęta mazowieccy mieli tu jedną ze swoich siedzib.Wars poprosił ją o rękę, a ona zgodziła się i przybrała imię Sawa..

"Jak powstała Warszawa?"

Co wieczór przychodzi, żeby poczytać mi bajkę.Temat tygodnia : "Polska to mój dom" W ramach realizacji podstawy programowej proponuję następujące działania : - "Polak Mały" - poznanie polskich symboli narodowych w oparciu o zaproponowany film.Temat dnia: Jak powstała Warszawa?. Dziecko odpowiada na pytania i buduje dłuższe wypowiedzi na temat słuchanej legendy.. - formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.czerwony dym i na niebie z tego dymu powstała wielka biało-czerwona flaga.. Gdy rybak Wars wypłynął na połów, zobaczył w rzece dziwną, wielką rybę.. - formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.. I machaliśmy do pilotów naszymi flagami, które zrobiliśmy z dziadkiem.. Z ciekawości podpłynął bliżej.. Legenda o Warszawie-ćwiczenia doskonalące umiejętności językowe.. "Wars i Sawa"- zapoznanie z legendą o powstaniu Warszawy wg Wandy Chotomskiej.. Porównaj ten opis z wyglądem syrenki w herbie Warszawy.. Miała ciało pięknej dziewczyny i rybi ogon.. Zabawa ruchowa do piosenki "Jedzie pociąg z daleka".Jak powstała Warszawa: Opis skrócony: Znajdziemy Warszawę na mapie Polski i dowiemy się, co to jest legenda.. Wars i Sawa Joanna Kończak Gdy rybak Wars wypłynął na połów, zobaczył w rzece dziwną, wielką rybę..

Temat dnia: Jak powstała Warszawa?

Król Kazimierz Odnowiciel, zmierzając do Gniezna zatrzymał się w rybackiej chatce nad Wisłą, aby odpocząć i zjeść.. Dotyczą one różnych wydarzeń czy tajemniczych miejsc.. - formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.. Młodzi wzięli ślub - zamieszkali w osadzie - żyli w szczęściu wiele lat.. Z ciekawości pod­płynął bliżej.. - formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy Wars i Sawa.. I tak jest właśnie w przypadku Warszawy.. Moi drodzy, dziś zapoznamy się m.in. z baśniowym wątkiem powstania nazwy Warszawy, herbem i jej wybranymi zabytkami.. Zgoda syreny na małżeństwo z człowiekiem sprawiła, że rybi ogon zamienił się w nogi.. Jak powstała Warszawa?- formułowanie odpowiedzi na pytanie na podstawie legendy "Wars i Sawa"- nagranie w kolejnym po ście :) a) Co zobaczył rybak, gdy wypłyn ął na połów?. Godziny pracy przedszkola.. Skąd się wzięła nazwa?. Z ciekawości podpłynął bliżej.. Dlaczego miasto, które powstało nad brzegiem Wisły, ma w herbie syrenkę?. Menu prawe.. Wars i Sawa Joanna Kończak.. PODZIĘKOWANIA; Nasze Przedszkole.. Joanna Kończak .. Potem poszliśmy na spacer i lody.. Autor(rzy): Małgorzata Małyska Hasła treści legenda, Warszawa, Wisła, mapa Polski, antonimy, pisownia nazw własnych, kolory: Uwagi metodyczneTreść główna.. Po latach zaś ich osada się rozrosła , ludzie na pamiątkę nazwali ją Warszawa.Polskie legendy: Wars i Sawa..

Historia powstania Warszawy na podstawie legendy W. Chotomskiej "Wars i Sawa" podręcznik str. 56- 57.

Propozycje zabaw i zajęć na dziś: - "Zestaw ćwiczeń ruchowych" - "Zwiedzamy Polskę" - dzieci i rodzice tworzą "pociąg" i poruszają się nim po sali do utworu Jedzie pociąg z daleka.. Z ciekawości pod-płynął bliżej.. "Jak powstała Warszawa?". Jeśli podzielisz słowo "Warszawa" na dwie części, to uzyskasz dwa słowa .Legendy polskieDzisiaj po wysłuchaniu legendy dowiecie się, jak powstała stolica Polski, Warszawa.. Gdy rybak Wars wypłynął na połów, zobaczył w rzece dziwną, wielką rybę.. b) Co si ę okazało, gdy podpłyn ął bli żej?. Król dowiedział się, że w rodzinie niedawno .Wars poprosił ja o rękę i razem wyszli na ląd, bo Sawa - tak jej było na imię - zrzuciła syrenią powłokę.. Przybliżanie wiedzy o najważniejszych zabytkach Warszawy.Temat tygodnia "Polska to mój dom".. Nazywała się Sawa.. Kadra; Realizowane programy; BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015; RODO; Dokumenty.. Nazy­wała się .CELE OGÓLNE: kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat usłyszanej legendy; rozwijanie umiejętności manualnych "Jak powstała Warszawa?". W jednej z nich, na brzegu Wisły, mieszkał młody rybak Wars.. Gdy rybak Wars wypłynął na połów, zobaczył w rzece dziwną, wielką rybę.. Wieczorem, kiedy już leżałem w łóżeczku, przyszedł do mnie tata.. W ramach realizacji podstawy programowej proponuję następujące działania: "Polskie symbole narodowe" - Obejrzyj film edukacyjny o polskich symbolach pt: "Polak Mały".Wymień symbole narodowe swoim rodzicom.GRUPA 3-4-LATKI 08.05.2020r..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt