Historia języka polskiego genially

Pobierz

Tryb rozkazujący Odkryj karty.. Link do prezentacji znajduje się TUTAJ.Scenariusze zdalnych lekcji - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.. Drzwi - część II by lazarekagnieszka on Genially.. Nasza propozycja, to zbiór kilku interaktywnych aktywności dotyczących Polski.Ta kolekcja zawiera materiały edukacyjne wykonane w Genially.. Jest ku temu wiele powodów.szkoła podstawowa język polski klasa 8 autor: Karolina Strógarek Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: 1.. Logujemy się.. oraz plik z linkami (jeśli są konieczne), a także plik "Zadania zintegrowane", przeznaczony do samodzielnej pracy uczniów (zawiera zestaw .Ważne daty.. To świetne, również w wersji bezpłatnej narzędzie, w którym stworzymy interaktywne plakaty, gry, prezentacje, quizzy i inne.. W tym tygodniu nie będziemy zaglądać do podręczników i ćwiczeń.Genial.l(-ne)y powtórki z j. polskiego - zdalne wsparcie domowej edukacji uczniów kl.VIII Drodzy Ósmoklasiści, Najwyższy czas by zacząć lub podsumować powtórki.. Drogi uczniu, zapoznaj…EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA: PREZENTACJE GENIAL.LY.. Dlaczego Jan Kochanowski stworzył cykl "Treny"?. FILMY, PREZENTACJE - JĘZYK POLSKI.. Stały się one nieodłączną częścią naszej kultury i tradycji.. Odzyskanie przez Polskę niepodległości, okres międzywojenny, walka z Niemcami w trakcie II wojny światowej.. Liryka by Małgorzata Bernatowicz on Genially..

PT- historia zamku Horeszków.

Dowiem się, co działo się z Polską po śmierci Bolesława Chrobrego.. Potem wybierzcie kolejną planszę i kliknijcie "add".Kronikarze często ubarwiali te opowieści - w ten sposób powstawały różne wersje tych samych historii.. R1GME79rtlwqm 1.,Adam Mickiewicz,- ur. się w 1798 r. w Zaosiu koło Nowogródka;- jest uważany za najwybitniejszego polskiego poetę przedstawiciel romantyzmu;- wieszcz narodowy;- po klęsce powstania listopadowego musiał wyemigrować z kraju,na stałe osiadł w Paryżu; - zm. w 1855 r. w Konstantynopolu na cholerę;- w 1890 r. pochowany na Wawelu w Krypcie Wieszczów Narodowych;- autor dzieł: "Pan Tadeusz", "Dziady", "Pani Twardowska", "Powrót taty",Temat: Zbójca o wrażliwym sercu .Cele edukacyjne zgodne z etapem kształcenia.. Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęli i z ochotą wezmą się do pracy.. c.s.lewis, lew , czarownica i stara szafa.. Wszak jak mówią starożytni Rzymianie "repetitio est mater studiorum" (łac. powtarzanie jest matką wiedzy) A neurodydaktycy dodają: "Kiedy uczymy się czegoś, w naszym mózgu powstają nowe połączenia neuronalne.Odcinek 1 - Polszczyzna jako język słowiański.Lektor: Wojciech MalajkatAutorzy scenariusza: Izabela Winiarska-Górska i Jarosław GórskiRysunki i animacja: Stu.Zaczynamy od utworzenia konta na stronie genial.ly..

... PT- historia zamku Horeszków.

1807 - powstanie Księstwa Warszawskiego.. Następnie wybieramy z menu po lewej stronie opcję "create genially", a potem z szukamy pola z napisem "interactive image".. W Polsce jej popularność stała się swego rodzaju fenomenem.. Polska po śmierci Bolesława Chrobrego.. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Lekcja 2.. 1795 - III rozbiór Polski.. Motywy literackie by lazarekagnieszka on Genially.. Tolkien, hobbit, czyli tam i z powrotem.. Pisownia wyrazów z ż wymiennym Koło fortuny.. odmiany powieści by Asia Krzemińska on Genially.. Dowiem się, dlaczego doszło do rozbicia dzielnicowego.,Otwórz zeszyt do języka polskiego,LekcjaTemat: CalineczkaMetryczka lekturyAutor:Tytuł:Główny bohater:Inni bohaterowie:,1,Klasa 1aśroda15 kwietnia 2020 roku,Witajcie Kochani po przerwie świątecznej!. Ćwiczenie 1.. Tym razem przygotowałyśmy dla uczniów interaktywne zadania w genially, za pomocą których mogą wyrazić pisemnie swoje emocje związane z Polską, konstruować życzenia i pisać list do Polski.. Lekcja 3. mity.. 1848 - Wiosna Ludów.. ADAM MICKIEWICZ, powrót taty.. 1797 - powstanie Mazurka Dąbrowskiego (nazywanego Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech) 1806 - zwycięski wjazd generała Dąbrowskiego do Poznania.. Polski Polski jako obcy.. Niniejsza kolekcja to inicjatywa grup Genially - oficjalna, polska grupa oraz Wakelet Polska..

Zróżnicowanie języka- genially- kl. 7.

Wiemy, że większość wydarzeń i postaci w nich opisanych nie jest prawdziwa, jednak w każdej z legend można odnaleźć ziarno prawdy.. Historia zamku Horeszkow.. wg Polskizoliwia3.. wg Renatus26.Klasa 4, dział 4 - Ku współczesnej Polsce.. Następnie kliknijcie "use this templare" , które pojawi się w prawym dolnym rogu na różowo.. INSPIRACJE PEDAGOGICZNE.. Przygotowaliśmy dla Państwa gotowe scenariusze lekcji do pracy zdalnej z uczniami.. MATEMATYKA ONLINE.. Genial.ly (ne)powtórki-.. Polska Bolesława Chrobrego.. ADAM MICKIEWICZ, pan tadeuszJęzyk polski - skąd się wziął?. Dowiem się, kto i dlaczego został pierwszym królem Polski.. 1830 - wybuch powstania listopadowego.. Musicie więc kliknąć w lewy górny róg planszy, na której chcecie pracować.. Teraz wybierzcie kolejną planszę z interesującymi Was elementami.. józef wybicki, mazurek dąbrowskiego.. Dawno, dawno temu, bo w piątym i czwartym tysiącleciu p.n.e., między Europą Środkową a Azją Centralną żyły plemiona mówiące językiem, po którym nie zostały żadne ślady w piśmie.. Wszystkie zasoby zostały umieszczone w przedmiotowych kategoriach tematycznych.. Lektury by Małgorzata Bernatowicz on Genially.. E-LEKCJA Motyw sprawiedliwości.To Genially - popularna platforma do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści, która w ciągu ostatnich tygodni zdobywa coraz więcej fanów wśród nauczycieli na całym świecie..

Zaimki- genially.Historia zamku Horeszkow.

Dlaczego, planując lekcje, tak chętnie decydujemy się akurat na Genially?. KLASOWY BLOG.POLSKA- ZADANIA W GENIALLY Zbliżające się święta, skłoniły nas do przygotowania kilku ćwiczeń w apaplikacji genially.. biblia- stworzenie świata i człowieka.. Powstanie PRL i jego upadek.. Zdecydowana większość języków europejskich ma więc wspólnego przodka.Genial.ly (ne)powtórki- j.polski | Pearltrees.. wg Polskizoliwia2.. Scenariusze zdalnych lekcji.. Rejestrujemy się i potwierdzamy adres email.. Ilość pytań: 32 Rozwiązywany: 859 razy.. przypowieści.. Rządy Bolesława Krzywoustego.. Język polski - edu4u.tvp.pl - Telewizja Polska S.A. .. Liryka by Małgorzata Bernatowicz on Genially Discover more about Liryka ️ .Jun 8, 2020Wykorzystujemy każdą okazję, by rozwijać tę umiejętność, również w czasie edukacji zdalnej.. Po zapoznaniu się z e‑materiałem uczeń: rozumie istotę rozwoju języka ojczystego i potrafi ustosunkować się do pojęcia czystość języka; zyskuje świadomość charakteru zapożyczeń w języku polskim z języka angielskiego i innych języków; rozróżnia typy zapożyczeń i ich funkcje;Język polski- materiały Wykonano bez żadnej skruchy.. Lekcja 4.. Sprawdzian z rozdziału 4 historii dla klasy 4 szkoły podstawowej.. ADAM MICKIEWICZ, pani twardowska.. FILMY, PREZENTACJE I PROGRAMY PRZYRODNICZE.. Język ten nazywamy praindoeuropejskim .. 1863 - wybuch powstania styczniowego.Podstawowa komunikacja Porządkowanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt