Napisz definicje do poniższych haseł w krzyżówce

Pobierz

Orzeczenie 12.. Wyszukiwarka odpowiedzi do krzyżówek, podając hasło lub/i określenie.Często nie zdajemy sobie sprawy, ale badania pokazują, że najwięcej myślimy o hasłach z krzyżówek.. Zmiany zachodzące na przestrzeni wieków (8 liter)4.. Definicja do krzyżówki.. Wyślij.. Legendarne|czasy 2.. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła "objaśnienie hasła w krzyżówce" możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w opcji Dodaj nowy.Być może nieco przyzwyczailiśmy się do tego, że korzystamy z tablic interaktywnych, zestawów nauczycielskich i różnych zasobów internetowych.. Członkami społęczności decydującymi o sprawach państwowych, byli .Zadanie: ułóż w zeszycie objaśnienia do haseł występujących w krzyżówce mają one być w formie zdań złożonych 1spójnik 2słownik 3ożywienie Rozwiązanie: 1 wyraz łączący dwa zdania, np a,i,albo,dlaczego 2 zbiór słów lub wyrażeń .. Ułóż w zeszycie objaśnienia do haseł występujących w krzyżówce.Mają one być w .Ułóż objaśnienia do haseł występujących w krzyżówce.. Czasownik 11.. Wpisz szukane hasło w pole definicja do krzyżówki.. Podmiot Hasło : Słowa na start Oczywiście dam 6 (może nawet dwie =]) Z góry dzięki Pozdrawiam :)ułóż objaśnienia do haseł w krzyżówce fonetyka.. 1.DEKALOG 2.ZIKKURAT 3.POLIS 4.ZŁOTY WIEK 5.JUDAIZM 6.FRESK 7.STYLIZACJA BIBLIJNA 8.EWANGELIA 9.MONOTEIZM 10.POLITEIZM 11.IGRZYSKA 12.PIĘCIOKSIĄG 13.MUZA To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPole hasło w krzyżówce służy do okrojenia wyników wyszukiwania..

Dopiszesz definicje do podanych haseł ?

Wyszukiwarka umożliwia wyszukiwanie haseł na podstawie pełnego lub częściowego określenia.. Wpisz hasło lub jego część zastępując kropką (lub spacją) dowolny znak.. Fonetyka 7.. W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła "objaśnienie hasła w krzyżówce" znajduje się 1 definicja do krzyżówek.. W starożytnośći składał się z mężczyzn przebranych za satyrów w koźle skóry (4 litery)3.. W swoim życiu staram się żyć według maksymy "plus ratio quam vis", czyli "więcej znaczy wiedza niż siła".. Jeśli hasło ma kilka definicji, pojawią się dodatkowe przyciski (1-9), naciśnięcie których spowoduje wyświetlenie kolejnych opisów haseł.Szukaj po opisie hasła Poniżej wpisz opis po­da­ny w krzy­żów­ce dla ha­sła, któ­re­go nie mo­żesz od­gad­nąć.. Powtórzenie z polskiego pomożecie?. Mają być one w formie zdań złożonych.. Ożywienie 4.. Z góry dziękuję :)1.. Liczba haseł i definicji jest tak duża, że zawartość bazy powinna mieć prawie pół miliona odpowiedzi.. Wprowadź hasła wraz z opisami lub wylosuj hasła korzystając z przycisków poniżej.. F (inaczej nazywana przenośnia-METAFORA) O (najmniejszy element dźwiękowej formy wypowiedzi -GŁOSKA) N (inna nazwa dźwiękonaśladownictwaa - ONOMATOPEJA E(odmienna część mowy nazywająca rzeczy, obiekty, miejsca, osoby, rośliny, zwierzęta-RZECZOWNIK) T (nadrzędna część zdania.Hasło do krzyżówki "objaśnienie hasła w krzyżówce" w słowniku krzyżówkowym..

Ułoz i zapisz objaśnienia do haseł znajdujących się w krzyżówce.

Nasza posiada przeszło milion opisanych skrótowo haseł, przez co można je sprawdzić i szybko znaleźć rozwiązanie!1.Czasy w przeszłości ,w których miało miejsce historyczne zdarzenie.. Podziękuj Napisz do mnie!ILIADA.. Jest to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie, które w świetny sposób może wpłynąć na poprawienie zdolności językowych naszych uczniów.. (poziom 6 kl - i gim.). Od czasu do czasu warto jednak zwrócić uwagę na inne zasoby i możliwości, które pozwolą .. LE N.1 Hasła do krzyżówki.. Opisy do hasła: artykuł hasłowy; dawniej zwięzłe i jasne wyłuszczenie, określenie czegoś; definiować; definiuje coś; epitet; formuła; formułka;Pytania do haseł w krzyżówce: Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia: 4.56.. 1.charon 2.syzyf 3.lete 4.styks 5.hades 6.orfeusz 7.tartar 8.parki 9.obol 10.hermes 11.granat 12.erynie 13.cerber 14.persefona 15.elizejskie 16.tanatoszagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą Krzyżówki mogą różnić się od siebie wielkością, stopniem trudności, wiekiem odbiorcy.. Bolesław 4.. Prosta(chyba) krzyżóweczka.. trzeba ułożyć pytania.. DEKALOG ZIKKURAT POLIS ZŁOTY WIEK JUDAIZM WYROCZNIA STYLIZACJA BIBLIJNA EWANGELIA MONOTEIZM POLITEIZM IGRZYSKA DEMOKRACJA ATEŃSKA DECORUM oraz hasło krzyżówki KULTURA ANTYKUDo podanych haseł krzyżówki dopisz ich definicje..

Proszę czekać...ułóż i zapisz objaśnienia do haseł znajdujących się w krzyżówce.

Historyk z zamiłowania oraz z zawodu.. 4.Opis wydarzeń Polski w układzie chronologicznym.. Używając go określasz ilość liter szukanego hasła oraz możesz spisac znane litery.. Dla ułatwienia wyszukiwania ignorujemy znaki interpunkcyjne, wielkość liter jak i kolejność wpisywanych wyrazów.Apr 26, 2021Treść pytań do haseł w krzyżówce.. Przekazy|ustne 3.. Jej podstawową cechą była samowystarczalność gospodarcza i możliwość zapewnienia bezpieczeństwa członkom wspólnoty.. Kronika|polski Mogą byc pytania albo zdania z "dopowiedzeniem" np. "Stwórcą kamienia filozoficznego był.. "Wyszukiwanie haseł krzyżówkowych.. 3.Imię pierwszego koronowanego władcy Polski.. Składnia 8.. 2.Wiadomości przekazywane osobiście,słownie.. Hasło: Polis - (miasto - państwo) - wspólnota obywateli o charakterze politycznym, religijnym, społecznym i gospodarczym.. Aby odnaleźć hasło należy skorzystać z wyszukiwarki.. Przykład: gdy poszukujesz 6-literowego słowa, w którym druga litera to "i", trzecia to "u", a ostatnią jest "o" to wpisz ".iu.o" wzorzec hasła:Ułóż definicje objasniające hasła w krzyżówce.. Słownik 3..

Po wpisaniu hasła system pobierze jego definicje z bazy danych Słowosieć.

Hymn pochwalny w liryce starogreckiej (8 liter)2.. Po wci­śnię­ciu przy­ci­sku "SZUKAJ HASŁA" wy­świe­tli­my wszys­tkie sło­wa, wy­ra­zy, wy­ra­że­nia i ha­sła pa­su­ją­ce do po­da­nego przez Cie­bie opi­su.Postaraj się przepisać opis dokładnie tak jak w krzyżówce!Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Do podanych w krzyżówce haseł wymyśl objaśnieniaDo podanych haseł krzyżówki dopisz ich definicje.. Pomożesz?. Zasada tragedii antycznej polega na stosowności wszystkich elementów dzieła (5 liter)5.Hasło "definicja" posiada 62 definicje krzyżówkowe w słowniku.. Dodatkowo istnieje możliwość określenia długości szukanego hasła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt