Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną

Pobierz

Zobacz inne Prawo i administracja, najtańsze i najlepsze oferty.Pomimo, że zdecydowana większość "procesów lekarskich" dotyczy szkód wyrządzonych przez personel medyczny działający w ramach podmiotu leczniczego i oparta jest na odpowiedzialności tego podmiotu za czyn cudzy to pewna ich grupa związana ze szkodami wyrządzonymi w ramach praktyk zawodowych lekarzy i pielęgniarek, szkodami wyrządzonymi przez podmioty lecznicze z winy własnej .Książka pt. "Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną" autorstwa adwokata Jakuba Brykczyńskiego porusza ważne kwestie prawne przydatne w codziennej praktyce lekarza każdej specjalności.Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną Brykczyński J. - Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych niesie ze sobą ryzyko.. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne.. W jej wyniku może dojść do powstania i ujawnienia się negatywnych skutków dla życia i zdrowia pacjenta.. W jej wyniku może dojść do powstania i ujawnienia się negatywnych skutków dla życia i zdrowia pacjenta.. Komentarze i opracowania prawneSłużba zdrowia.. Jest to proces nieunikniony, odwiecznie związany z aktywnością człowieka.. autorstwa adwokata Jakuba Brykczyńskiego porusza ważne kwestie prawne przydatne w codziennej praktyce lekarza każdej specjalności..

Książka Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną liczy 54 stron.

nie jest konieczne spełnienie przesłanki wystąpienia szkody na osobie.Lekarz, udzielający świadczeń zdrowotnych na podstawie zawartej z podmiotem leczniczym umowy o pracę nie ponosi indywidualnej odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone pacjentom szkody.. Książka posiada 54 stron i została wydana w 2013 r.Książki > Tytuł: Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną w księgarni internetowej Inverso.pl.. W jej wyniku może dojść do pow, Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną, Księgarnia PWN Poznań zapraszaJak nie trafić na czarną listę złych medyków?. Dostawa już od 4,99zł.. Poszczególne rozdziały poświęcono m.in. różnym rodzajom odpowiedzialności, naruszeniu obowiązujących norm .Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną, Brykczyński Jakub, 13,5 zł.. Odpowiedzialność ponosi wyłącznie podmiot leczniczy (na podstawie art. 430 k.c.. Książka pt. ?Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za .Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl.Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko..

Szeroki wybór tytułów i korzystne ceny.Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną (Jakub Brykczyński).

Jest to proces nieunikniony, odwiecznie związany z aktywnością człowieka.. Jest to proces ni .Odpowiedzialność cywilna za błędy medyczne Odpowiedzialność cywilną za błędy w sztuce medycznej ponosi przede wszystkim placówka medyczna, w której doszło do zdarzenia.. Prowadzi także sprzedaż wysyłkową.. Ponadto szpital ponosi odpowiedzialność również za własne działania lub zaniechania np. za używanie przestarzałej, niesprawnej aparatury medycznej.Jest to proces nieunikniony, odwiecznie związany z aktywnością człowieka.. Odpowiedzialność Prywatnoprawna Tom 5 Sprawdź naszą ofertę!. Książka pt. "Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną" autorstwa adwokata Jakuba Brykczyńskiego porusza ważne kwestie prawne przydatne w codziennej praktyce lekarza każdej specjalności.. Jest to proces nieunikniony, odwiecznie związany z aktywnością człowieka.. W jej wyniku może dojść do powstania i ujawnienia się negatywnych skutków dla żOdpowiedzialność Prywatnoprawna Tom 5. wyłącznie lub w zbiegu z art. 474 k.c..

Książka "Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną" - Jakub Brykczyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Termedia.

Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną; Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną .Do podmiotów leczniczych zastosowanie ma głównie odpowiedzialność cywilna -odpowiedzialność za szkodę jaką podwładni szpitala mogą wyrządzić pacjentowi w czasie wykonywania czynności medycznych.. Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko.Nazwa - Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną Autor - Jakub Brykczyński Oprawa - Miękka Wydawca - Termedia Kod ISBN - 9788363622169 Kod EAN - 9788363622169 Wydanie - 1 Rok wydania - 2013 Język - polski Format - 16.5x23.5cm Ilość stron - 54 Podatek VAT - 5%£3.58 - Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko.. )Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko.. Akceptuje płatności bezgotówkowe (przelewy, czeki, karty płatnicze).. Książka pt. "Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za .Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną | Brykczyński Jakub | Termedia..

Książka pt. ?Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za...Książka pt. ?Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną?

Książka pt. "Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną" autorstwa adwokata Jakuba Brykczyńskiego porusza ważne kwestie prawne przydatne w codziennej praktyce lekarza każdej specjalności.Książka Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną pochodzi z wydawnictwa Termedia.. ).Norma wskazuje, że odpowiedzialność cywilna wynikająca z umowy obejmuje szkody będące następstwem udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych oraz obejmuje szkody powstałe w wyniku zdarzeń medycznych określonych w przepisach o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną - sprawdź opinie i opis produktu.. Jej wymiary to 165x235.Tak więc podmiot leczniczy ponosi odpowiedzialność za sam fakt naruszenia prawa pacjenta, a do przyznania zadośćuczynienia na podstawie art. 4 ust.. Poszczególne rozdziały poświęcono m.in. różnym rodzajom odpowiedzialności, naruszeniu obowiązujących .Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko.. W jej wyniku może dojść do powstania i ujawnienia się negatywnych skutków dla życia i zdrowia pacjenta.. Jeżeli w wyniku działania, zaniechania lub zaniedbania personelu pacjent poniósł szkodę, to może należeć mu się: odszkodowanie (art. 444 k.c.). Opieka zdrowotnaMedycynaPrawo cywilne.. Działalność medyczna, w tym działalność lekarska polegająca na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, niesie ze sobą ryzyko.. W jej wyniku może dojść do pow, Odpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną, Księgarnia PWN Gdańsk zapraszaOdpowiedzialność cywilna lekarza i podmiotu leczniczego za szkodę medyczną, Brykczyński Jakub, 13,5 zł.. Zamówienia można składać przez internet.. Zapewnia profesjonalną realizację zamówień dla bibliotek, firm i instytucji z możliwością dostarczenia pod wskazany adres..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt