Charakterystyka klasy mikołajka

Pobierz

Klasa II liczy 8 uczniów, w tym 2 dziewczynki i 6 chłopców.. Zabawa w kowbojów w domu Mikołajka.. 9.Mikołajek jako narrator pierwszoosobowy Narrator to osoba, która opowiada o wydarzeniach i udziela głosu postaciom.. Razem z kolegami nie lubi Ananiasza.. - Zawsze wychodzi ze szkoły na samym końcu.. Co wiesz o Mikołajku i jego rodzinie?. Kultowy bohater książek René Goscinnego z ilustracjami Jean-Jacquesa Sempé bawi dzieci od ponad pół wieku.. Ponieważ jest najgorszy w klasie, często ma problemy z wychowawczynią i za karę musi pisać linijki.Na "Przygodach Mikołajka" wychowało się już kilka pokoleń.. Bardzo lubi jeść i wciąż coś przegryza, dlatego ma zawsze tłuste ręce i mówi czasem z pełną buzią.. a) o Buni b) o Jadwini c) cioci Mikołajka d) o babci Rufusa 24) O kim mowa?. Narrator może być trzecioosobowy (nie uczestniczy w wydarzeniach) lub pierwszoosobowy (jest jednym z bohaterów).Charakterystyka klasy ( trudności dydaktyczne i wychowawcze): Problemy dydaktyczne: Głównym problemem dydaktycznym w klasie szóstej u niektórych uczniów było : nie wykorzystanie swoich możliwości intelektualnych, brak samodyscypliny, systematycznego utrwalania zdobytych wiadomości i umiejętności na lekcjach , trywialnie mówiąc nie .Mógłby się uczyć lepiej.". Lubi sie bić z kolegami o byle co.. Jego przezwisko wzięło się stąd, że kazał patrzeć sobie w oczy..

Wychowawca klasy Mikołajka.

Wydawało mu się, że gdyby wyglądał jak Maksencjusz, mógłby uciekać o wiele szybciej.Sprawozdanie wychowawcy klasy II za pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012.. Zniecierpliwiony fotograf ucieka.. Systematycznie uczęszcza do szkoły, ale zdarzyło mu się pójść na wagary, za namową Alcesta.Rosół - charakterystyka • Mikołajek.. Mikołajek - bohaterowie.. Mikołajek test online.Maksencjusz - charakterystyka • Mikołajek Chłopiec, który ma "długie, chude nogi i wystające, brudne kolana".. Ma tu wielu kolegów - przyjaźni się m. in.. Połączenie dwóch talentów powołało do życia Mikołajka i jego okropnie sympatycznych kumpli z klasy - Alcesta, Euzebiusza, Rufusa, Gotfryda, Joachima, Ananiasza, Maksencjusza, Kleofasa i innych.Charakterystyka może być statyczna, jeśli charakteryzujemy postać w określonym momencie jej życia (w klasie, w czasie obozu itd.. Bez nich nie wyobraża sobie życia.. Na tak dobre wyniki ma oczywiście wpływ dobra frekwencja, która wyniosła 94,9%.. Mikołajek niewiadomo z jakiego powodu ciągle płacze.. Le Petit Nicolas) - seria książek napisana przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Jean-Jacques'a Sempégo.. Mikołajek był pierwotnie bohaterem pasków komiksowych publikowanych przez duet Goscinny-Sempé w belgijskim magazynie La Moustique w roku 1956.. Wojska Polskiego 130, 42-200 Cz ęstochowa tel..

Przedstawienie Rosoła - wychowawcy klasy.

z Rufusem, Gotfrydem, Maksencjuszem, Kleofasem, a także z .Mikołajek to główny bohater książeczki "Mikołajek i inne chłopaki".. Mikołajek żałował, że nie ma takich nóg, kiedy postanowił uciec z domu.. Ponieważ ze wszystkiego ma najlepsze stopnie, pani zawsze pozwala mu nalewać atramentu do kałamarzy i posyła go po mapy, czego koledzy czasem mu zazdroszczą.. Jego najlepszym PRZYJACIELEM jest Alcest.. Jego tata ciężko pracuje, zaś mama zajmuje się na co dzień domem.. Przygody tego rozbrykanego chłopca, po raz pierwszy przeniesione .Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Przygody Mikołajka: Mikołajek".. Bardzo lubi swoją panią nauczycielke.Charakterystyka wewnętrzna Mikołajek jest dzieckiem sumiennym i pracowitym.. Dobrze radzi sobie z nauką, choć nie przepada za arytmetyką.. Kleofas - najgorszy uczeń w klasie, na lekcjach często śpi.. Fotograf usiłuje zrobić zdjęcie w klasie Mikołajka.. Są zawsze przygotowani do lekcji i mają odrobione prace domowe.Bohaterowie.. Jego ulubione powiedzonko to No bo co w końcu, kurczę blade.. W każdym razie Ananiasz ma opinię wariata, bo na przerwach, zamiast bić się z innymi chłopakami, powtarza lekcje.. Zabawa taty z sąsiadem - panem Bludértem.. Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły?.

(034) 323-13-81, e-mail: Charakterystyka klasy V integracyjnej.

Jest przyjacielski i sympatyczny, pogodny, zadowolony z siebie i ze świata.. Często pada z ust mamy pytanie o to, jak było w szkole i ciągłe powtarzanie, by był grzeczny i niczego nie zbroił.. Sprawdź jak dobrze pamiętasz przygody Mikołajka.. Mikołajek jest małym, ośmioletnim chłopcem pochodzącym z Francji.. Ananiasz - pierwszy uczeń w klasie, "pieszczoszek pani", niezbyt odważny, nosi okulary i dlatego nie można go bić.Ma 9 lat i bardzo lubi swoich kolegów z klasy.. Jest tu miejsce na radości i smutki, na wsparcie i rozmowę.. Przygotowania do gry w futbol.. Dziewczyny są bardziej ambitne i zależy im na zdobywaniu dobrych ocen, natomiast chłopców satysfakcjonują wyniki przeciętne lub niskie.Grupa 0a to zespół żywiołowy, głośny, energiczny.. Alcest - przyjaciel Mikołajka, gruby chłopiec, który bardzo lubi jeść.. ), albo dynamiczna, kiedy postać zmienia swą osobowość pod wpływem różnych okoliczności życiowych (czas, otoczenie, przejścia życiowe, wpływ innej osoby itp.).Mikołajek (fr.. Seria została jednak dość szybko zaprzestana.. Liczy 23 dzieci - 10 chłopców, 13 dziewczynek.. Perspektywa Mikołajka - kolegi i ucznia Nie wiemy, jakim uczniem jest Mikołajek.. Część grupy to dzieci, które w poprzednim roku uczęszczały do przedszkola, kolejna część to dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 roku, które uczęszczały do zerówki..

Chłopiec jest bardzo przywiązany do swojej klasy i szkolnych kolegów.

Surowy i nie bardzo lubiany przez uczniów.. * Tata Mikołajka - często mówi, że ma ciężki dzień w pracy.1/11 Jak się nazywał najlepszy przyjaciel Mikołajka?. Był dobrym kolegą i chętnie się dzielił.Charakterystyka Mikołajka.. Mieszkają we Francji, w domu z ogrodem.. Co najbardziej lubią robić?Mikołajek Test wiedzy z lektury.. Alcest - jest gruby i ciągle je Gotfryd - jego tata jest bardzo bogaty i kupuje mu mnóstwo zabawek Kleofas - jest najgorszym uczniem w klasie.. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.. Szkoła Podstawowa nr 17 z oddziałami integracyjnymi w Częstochowie ma 4Plik Charakterystyka Mikołajka.doc na koncie użytkownika samuel238 • folder Dokumenty • Data dodania: 25 mar 2013W latach 50-tych XX wieku spotkało się w Paryżu dwóch panów - jeden był mistrzem słowa, drugi rysunku.. Jest zespołem zgranym, aktywnym i zdyscyplinowanym.. Starsi uczniowie skojarzyli to z oczami (okami) w rosole.Dom Mikołajka jest bardzo normalny, naturalny, bez upiększeń i przebarwień.. Dalej.. Mikołajek - główny bohater, uczeń szkoły podstawowej, ma osiem - dziewięć lat.. Tematykę utworu stanowią perypetie szkolne, domowe oraz wakacyjne Mikołajka.Klasa liczy 15 uczniów w tym 7 chłopców i 8 dziewczynek.. Mikołajek wraz z rodzicami mieszka we Francji, gdzie uczęszcza również do szkoły podstawowej.. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, sumiennie wykonują swoje obowiązki.. Znaczna większość uczniów tej klasy jest ambitna i chętnie uczestniczy w życiu klasy.Ananiasz - jeden z kolegów Mikołajka, najlepszy uczeń w klasie i pieszczoszek naszej pani.. Na całym świecie sprzedano miliony książek o jego przygodach.. Kilka lat później Goscinny zdecydował się pisać o Mikołajku .Ciągle chce, żeby dawać jej buzi.. Można uznać, że radził sobie dobrze.Klasa.. jest zespołem zróżnicowanym pod względem wychowawczym i osiągającym słabe wyniki w nauce.. Mikołajek jest bardzo uparty miły i bardzo koleżeński.. Mikołajek i kumple, m.in. Alcest, Godfryd, Annaniasz i Euzebiusz, bawią do łez.. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Nicolas) - główny bohater i narrator, kilkuletni chłopiec mieszkający we Francji wraz z rodzicami.. Alcest zapomniał piłki.. Dzieli się wszystkim, oprócz tego, co nadaje się do jedzenia.. Ananiasz próbuje wejść w rolę nauczycielki.. Właściwie paczka .Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 al..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt