Test rzeczpospolita w xviii wieku

Pobierz

Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Rzeczpospolita za panowania Wettinów.. Przerwij test.. Sprawdzanie umiejętności.. Sprawdzian wiadomości dla klasy VI.. Zamieszczam tu odpowiedzi do testów z historii, z wszystkich działów ;) Są dwie wersje każdego testu dla grupy A i B.Test dla tematu: Rzeczpospolita w XVII wieku.. Wskaż zdanie fałszywe: a.Test z historii - Rzeczpospolita w XVII wieku GRUPA I 1.. Zadanie Odpowiedź, podstawa programowa i omówienie zadania "Masz uwagi do treści?Bliżej Historii Rozdział III/XVIII wiek - część druga test > Rzeczpospolita w okresie kryzysu - czasy saskie Pytanie 1/13 Przerwij test Z jakiej dynastii wywodzili się królowie Polski: August II Mocny i August III?. Która informacja jest FAŁSZYWA: Na mocy pokoju w Oliwie w 1660 r. Szwedzi mieli zwrócić Polsce zagarnięte łupy, zagwarantować wolność handlu na Bałtyku, a Jan Kazimierz zrzekł się prawa do tronu w Szwecji.. Powodzenia!W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. ): a. Stanisław August Poniatowski b. Jan III Sobieski c. August II Mocny d. Stanisław Leszczyński 3.Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. wg Wisniewskakatar1.. Ilość pytań: 11 Rozwiązywany: 11194 razy.. Kolorem różowym zaznaczono tereny, które w rozbiorach zagarnęła..

Rzeczpospolita w XVI wieku Test.

Która kolejność ich panowania jest prawdziwa: Jan Kazimierz - Władysław IV Zygmunt IIIZygmunt III - Władysław IV - Michał KorybutZygmunt III - Władysław IV - Jan KazimierzWładysław .SPrawdzian Rzeczpospolita w XVII wieku.. )Na mocy rozejmu w Sztumskiej Wsi w 1635 r.XVIII Wiek.. Rewolucja francuska.test > Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Sprawdzian podobny do "Śladami przeszłości 2" nowa era.. Wskaż, który z poniższych władców nie panował w Rzeczypospolitej w XVIII wieku (A) ( K) ( 0- 1p.. Scenariusz lekcji 27.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Szkoły językowe i uczelnie .. Przyporządkuj miejsce bitew datom: a. Kłuszyn b. Chocim c. Cecora d. Kircholm e. Oliwa f. Beresteczko 1.. Historia - nowa era- Śladami przeszłości 2 - odpowiedzi do testu.. Sprawdź swoją wiedzę!. Część 2.. 2010-11-09 21:48:34; Rzeczpospolita w XVII wieku 2013-04-21 16:12:44; W XVII wieku Rzeczpospolita toczyła wojny z: a] Niemcami, Rosją .Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku.. 1 ocena | na tak 0%.. 2010-11-09 21:48:34; Znacie zadania i odpowiedzi na sprawdzian z dzialu W pozodze wojen 17 wieku z ksiazki MY i historia Historia i spoleczenstwo klasa 6 2011-11-13 20:29:56; Potrzebuje opisu wojen Polski z Rosja w XVII wieku 2008-12-06 10:56:49SerwisTest "Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku" - grupa B, klucz odpowiedzi, plik: test-wojny-i-kryzys-rzeczypospolitej-w-xvii-wieku-grupa-b-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZR ..

Rzeczypospolita w XVII wieku Krzyżówka.

W każdym pytaniu możesz udzielić tylko jednej prawidłowej odpowiedzi.. Ilość pytań: 15 Rozwiązywany: 17381 razy.. Podobne pytania.. W latach w Rzeczpospolitej Obojga Narodów rządzili władcy z dynastii Wazów.. Pytanie 1/30.. Życzę miłego rozwiązywania.. Na XVIII wiek przypada w Polsce epoka zwana ( A) ( K) ( 0 - 1p.. Podkreśl właściwą odpowiedź: Czy pokój Grzymułtowskiego był potwierdzeniem rozejmu w Andruszowie?. 0 1 Odpowiedz.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Sprawdzian 3.. Podkreśl właściwą odpowiedź: Czy pokój Grzymułtowskiego był potwierdzeniem rozejmu w Andruszowie?. z dynastii Wazówz dynastii Wettynówz dynastii Habsburgówz dynastii Romanowów1.. Przyczyny największego powstania kozackiego na Ukrainie polityczne narodowościowe ekonomiczne religijne Podział na polskich panów (magnatów i część szlachty) oraz ukraińskich poddanych (chłopów) i część szlachty.. .Test polska w 18 wieku Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'test polska w 18 wieku': 10000+ Wojny w XVII wieku Sortowanie według grup wg Olap28 Klasa 6 Historia walki w XVII wieku przywódcy walk w XVI/XVII wieku Połącz w pary wg Olap28 Klasa 6 Historia walki w XVII wieku POJĘCIA- Rzeczpospolita w XVII wieku Odkryj kartyRzeczpospolita w XVIII wieku byla slabym panstwem, ktore w wyniku braku reform, rzadow szlachty oraz umocnienia sie panstw osciennych (szczegolnie ..

Rzeczpospolita w XVII wieku Grupa A Zadanie 1.

Wzrost znaczenia Prus, Austrii i Rosji.. Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych.. Stwórz test; Stwórz fiszki; Zaloguj .. Formularz startowy Uruchom test Kliknij przycisk, kiedy będziesz gotowy/-a.. (0-2) Uzupełnij tabelę.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Zycze milego rozwiazywania.Test z historii - Rzeczpospolita w XVII wieku.. Absolutyzm oświecony w Prusach i Austrii w XVIII w. Multibook Historia.. Main content: Sprawdzian po omówieniu rozdziału Rzeczpospolita w XVII wieku.. Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja.. ): a. odrodzenie b. średniowiecze c. barok d. oświecenie 2.. Oświeceni w Polsce.. Nie czujesz się pewnie w tym temacie?. Rzeczpospolita w XVI wieku Rysunek z opisami.Rzeczpospolita XVII i XVIII wieku sprawdzian.. Test z zakresu wojen polsko-kozackiej, polsko-rosyjskiej, polsko-szwedzkiej i polsko-tureckiej.. Odpowiedzi piszemy z małej litery z wyjątkiem nazw własnych, nazwisk i imion, które piszemy z dużej litery..

Other contents:Test z historii - Rzeczpospolita w XVII wieku.

Część 1.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Postęp techniczny i przemiany gospodarcze w XVIII stuleciu.. Najwybitniejszymi polskimi poetami zlotego wieku byli: a) Andrzej Frycz Modrzewski b) Mikolaj Rej c) Jan Kochanowski d) Jan Zamoyski 20.Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku ProblemPolska XVII wiek.. Za dobrobyt Polaków mieszkającychPrzed wami jest test sprawdzający wasza wiedzę z historii XVIII - wiecznej Polski.. Rozpocznij testRZECZPOSPOLITA W XVIII WIEKU ZAKOŃCZENIE KSIĘSTWO WARSZAWSKIE KONSTYTUCJA 3 MAJA WOJNA O SUKCESJĘ POLSKA PREZENTACJĘ WYKONAŁ MATEUSZ SADOWSKI DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Istniejące w latach , formalnie wolne, jednak w rzeczywistości podporządkowane napoleońskiej Francji państwo,XVII wiek upłynął Rzeczpospolitej pod znakiem wojen, kończących się rozejmami lub pokojami.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Szkoły językowe i uczelnie .Wojny w XVII wieku Sortowanie według grup.. Temat: Rzeczpospolita w XVII wieku Rzeczpospolita w XVII wieku Pytań: 10.. Kolorem różowym zaznaczono tereny, które w rozbiorach zagarnęła.. answer choices RosjaNarzędzie dydaktyczne: Rzeczpospolita w XVIII wieku Wiązka zadań Rzeczpospolita w XVIII wieku Sugerowane przeznaczenie Praca na lekcji, Sprawdzian, Praca domowa Rozstrzygnij, które z poniższych informacji można potwierdzić, analizując zamieszczoną mapę wraz z legendą.. Rozpocznij test .. Zakres podstawowy.. Powstanie kościuszkowskie i trzeci rozbiór Polski.. Pierwszy rozbiór Polski.. Część 3.. Rzeczpospolita w czasach saskich.. Sprawdzian do działu V. Europa i świat w XVIII w. Rzeczpospolita w dobie wojen XVII wieku.Rzeczpospolita w XVII wieku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt